Vitajte dobrovoľníci

Ukážme spolu, že v Bratislavskom kraji je DOBRA dosť! Práve tu sa dozviete, kde a ako sa môžete zapojiť do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva 2017. Aktivity v rámci týždňa dobrovoľníctva sú rozdelené na 4 kategórie:

1. DOBROVOĽNÍCKA AKTIVITA  (pre bližšie info k jednotlivým kategóriám kliknite na odkaz)

  • manuálne práce
  • návštevy, sprevádzanie alebo venovanie času tým, ktorí ocenia vašu prítomnosť
  • vaša vlastná aktivita
  • expertné dobrovoľníctvo

2. TRH DOBROVOĽNÍCTVA - je priestor, kde organizácie prezentujú svoje dobrovoľnícke programy. Môžete tu navštíviť viacero organizácií na jednom mieste, zistiť, čo robia a na aké aktivity aktuálne hľadajú dobrovoľníkov/čky. Trh dobrovoľníctva sa bude konať 16. septembra v čase 10:00- 15:00 hod. v Starej Tržnici.

3. DNI OTVORENÝCH DVERÍ - alebo nábory dobrovoľníkov/čok sú určené pre tých z vás, ktorí už viete, že v konkrétnom programe alebo konkrétnej organizácii chcete dlhodobo pomáhať ale potrebujete získať ešte viac informácií.

4. ZOZNAMKA S DOBROVOĽNÍCTVOM - je určená pre tých z vás, ktorí presne nevedia, čo je to dobrovoľníctvo, aké formy existujú a kde sa dá aktuálne zapojiť alebo na aký typ dobrovoľníctva sa hodia.

Kto sa môže do Týždňa dobrovoľníctva zapojiť?

Do Týždňa dobrovoľníctva sa môže zapojiť ktokoľvek, kto má záujem vyskúšať si alebo spoznať dobrovoľníctvo ale aj tí z vás, ktorí sa chcú do dobrovoľníctva zapájať dlhodobo, len ešte hľadajú tu správnu príležitosť. Vítaní sú študenti, jednotlivci, zamestnaní či nezamestnaní, ako aj seniori, ľudia so znevýhodnením alebo kolektívy priateľov či kolegov.

Chcete sa zapojiť ako škola/ firma/ skupina?

Ak sa chcete zapojiť ako škola, firma alebo skupina priateľov, môžete tak urobiť prostredníctvom vyššie uvedených aktivít (dobrovoľnícka aktivita, Trh dobrovoľníctva, zoznamka s dobrovoľníctvom alebo deň otvorených dverí). 

My vám môžeme ponúknuť:

  • jednotné plagáty na prilákanie pozornosti k aktivite, ktorú pripravíte, alebo ktorej sa zúčastníte
  • budeme informovať o vašich aktivitách na spoločnej stránke kampane
  • pomoc koordinátorky kampane, na ktorú sa budete môcť obrátiť s akoukoľvek relevantnou otázkou alebo prosbou
  • propagáciu Týždňa dobrovoľníctva v médiách

Ak nemáte priestor na takúto formu aktivít ale chcete pomôcť, môžete sa stať aj našimi PARTNERMI pre kampaň a podporiť nás napríklad finančne.

 

                                            PROGRAM TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA

Kontakt

Chceme vám pomôcť. Preto ak potrebujete bližšie info, typy, triky a rady, ozvite sa nám! Radi s vami aktivitu skonzultujeme, poradíme a zodpovieme vaše relevantné otázky :)

Kontakt pre organizácie: Soňa Tatić, sona(at)dobrovolnictvoba.sk
Kontakt pre dobrovoľníkov, pre školy a firmy: Lucia Johanesová, lucia(at)dobrovolnictvoba.sk, +421 918 569 781
Kontakt pre médiá: Gabriela Podmaková, gabika(at)dobrovolnictvoba.sk, +421 918 648 175