Vitajte organizácie

Dobré skutky sa dejú a vy budete toho súčasťou. Týždeň dobrovoľníctva bude prebiehať v dňoch 16.-22 septembra 2018 v celom bratislavskom kraji. Trh dobrovoľníctva sa bude konať už 15. septembra 2018! Zapojiť sa môžete, ak ste:

 • mimovládna nezisková organizácia, občianske združenie,nadácie a podobne,
 • verejná organizácia (škola, múzeum, nemocnica, domov seniorov, a pod.),
 • neformálna skupina občanov,
 • firma alebo škola

Zapojením sa do Týždňa dobrovoľníctva a Trhu dobrovoľníctva získate nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky do svojej organizácie, potenciálnych sponzorov a pomôžete k zviditeľneniu seba a dobrovoľníctva v našom kraji.

tyzden dobrovolnictva 2018, dobrovolnictvo, bdc, dobro, chcem pomoct, dobrovolnik, dobrovolnicka

Ako sa do týždňa môžete zapojiť? Čo môžete ponúknuť dobrovoľníkom/ čkám?

 • pripravte dobrovoľnícke aktivity, ktoré prispievajú k riešeniu konkrétnej situácie priamo vo Vašej organizácii, komunite, či meste a prilákajte dobrovoľníkov/čky k ich realizácii. Aktivita môže byť pre jedného až nekonečne veľa dobrovoľníkov, vy najlepšie viete, s čím vaša organizácia práve potrebuje pomôcť.
 • pripravte deň otvorených dverí - ten vám poslúži napr. ak plánujete zorganizovať nábor dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, prípadne môžete svoju organizáciu predstaviť aj pomocou zaujímavej prednášky alebo diskusie týžkajúcej sa vašej témy.
 • zúčastníte sa na Trhu dobrovoľníctva - dostanete priestor odprezentovať ako vyzerá dobrovoľníctvo u vás a porozprávať sa s potenciálnymi dobrovoľníkmi "zoči-voči". POZOR!!! Trh dobrovoľníctva sa koná 15. septembra 2018, jeho kapacita je limitovaná a prezentačný priestor žiadaný. Takže s registráciou neváhajte pridlho.
 • zúčastníte sa Firemnej zoznamky - prezentačný priestor môžete dostať aj v rôznych firmách, ktoré budú mať záujem vás spoznať a možno nadviazať s vami spoluprácu. POZOR!!! Registrácia na Firemnú zoznamku je podmienená registráciou na jednu z ostatných možností.

Pripraviť si môžete jednu, dve ale aj všetky aktivity, ktoré sa budú konať počas Týždňa dobrovoľníctva 2018.

Čo vám ponúka BDC

V rámci zapojenia sa do Týždňa dobrovoľníctva 2018 vám ponúkame organizačné zastrešenie podujatia: 

 • jednotné plagáty na prilákanie pozornosti k aktivite, ktorú v rámci Týždňa dobrovoľníctva 2018 pripravíte
 • budeme informovať o vašich aktivitách na spoločnej stránke kampane
 • pomoc koordinátorky kampane, na ktorú sa budete môcť obrátiť s akoukoľvek relevantnou otázkou alebo prosbou
 • propagáciu Týždňa dobrovoľníctva 2018 v médiách
 • poldenné školenie manažmentu dobrovoľníkov a dobrovoľníčok pre organizácie, ktoré sa do Týždňa dobrovoľníctva 2018 zapájajú zdarma
 • jednotné tričká pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky na vaše aktivity
 • tlačovú správu a ďalšie vizuálne materiály, ktoré si môžete zverejniť na vašom webe alebo sociálnych sieťach

Vaše povinnosti na participácii počas Týždňa dobrovoľníctva

 • Registrácia vašich aktivít je možná najneskôr do 31. júla 2018
 • Propagácia Týždňa dobrovoľníctva 2018 a svojich aktivít vo vašom okolí počas celého trvania kampane – na vašej webovej stránke a sociálnych sieťach, s cieľom zaujať a zapojiť do podujatia aj ľudí z vášho okolia. Nezabudnite, že počet ľudí, ktorí sa do vami zorganizovaných aktivít zapojí, závisí do veľkej miery aj od toho, akú stratégiu propagácie si vaša organizácia zvolí.
 • Zorganizovanie konkrétnej aktivity a zabezpečenie dostatočného počtu jej koordinátorov/iek, schopných ju efektívne koordinovať.
 • Zabezpečenie drobného občerstvenia pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky (minimálne vody na pitie), bezpečnosti pri práci počas vykonávania dobrovoľníckych aktivít a prípadného potrebného pracovného náradia.
 • Evidencia účastníkov/účastníčok a dobrovoľníkov/dobrovoľníčok počas konania do prezenčnej listiny
 • Po ukončení Týždňa dobrovoľníctva 2018 informovanie koordinátorky  najneskôr do 22. septembra 2018 do 20.00 hod o priebehu Týždňa dobrovoľníctva 2018 v rámci vašej organizácie a zaslanie scanu prezenčnej listiny, ako aj dvoch kvalitných fotografií z vášho podujatia.

So všetkým vyššie uvedeným vám radi pomôžeme a poradíme.

Čo ešte musíte vedieť

Nižšie nájdete červený button, ktorý Vás prelinkuje priamo na registračný formulár k Týždňu dobrovoľníctva 2018. Registračný formulár si najskôr prečítajte, jednotlivé aktivity pokojne preberte s kolegami alebo šéfmi. Až následne formulár vyplňte. Vyplnené údaje vo forme, ako ich zadáte, budú súčasťou programu, ktorý budeme zdieľať medzi širokou verejnosťou, médiami a partnermi. Môže sa stať, že váš program zaujme médiá, ktoré sa rozhodnú vás v súvislosti s vašou aktivitou kontaktovať či navštíviť priamo v čase jej konania. Preto uvádzajte pravdivé a správne údaje, používajte diakritiku a v prípade zmien, ktoré nastanú po vyplnení formulára, nás ihneď kontaktujte.

Kontakt

Chceme vám pomôcť. Preto ak potrebujete bližšie info, typy, triky a rady z minulých ročníkov, ako ktorú aktivitu organizovať, ozvite sa nám! Radi s vami aktivitu skonzultujeme, poradíme a zodpovieme všetky vaše relevantné otázky

Píšte, volajte, mailujte, pošlite holuba: +421 918 569 781 alebo +421 918 648 175 alebo info(at)dobrovolnictvoba.sk

Konieč vyčerpávajúcich informácií!

Tešíme sa na Vás

Tim BDC