Trh dobrovoľníctva

Bratislavské dobrovoľnícke centrum organizuje TRH DOBROVOĽNÍCTVA pravidelne, niekoľko krát do roka v Bratislave. Trh dobrovoľníctva je jednou z foriem, ako pomôcť nielen organizáciám ale aj dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, nájsť si pre seba tú pravú dobrovoľnícku aktivitu. Je určený na vzájomné prepájanie tých ktorí chcú pomáhať, s tými, ktorí to potrebujú. 

Termíny Trhov dobrovoľníctva v roku 2018

V tomto roku chystáme Trhy dobrovoľníctva v nasledovných termínoch:

  • 15. september 2018- Stará Tržnica, Nám. SNP 25, Bratislava
  • 11. apríl 2018
  • 14. marec 2018
dobrovolnictvo, bratislava, BDC, trh dobrovolnictva

Ste organizácia a chcete sa zapojiť?

Skvelé! Do Trhu dobrovoľníctva sa môže zapojiť každá organizácia, ktorá spĺňa nasledujúce požiadavky:

  • hľadáte dobrovoľníkov a dobrovoľníčky
  • ste registrovaný v databáze BDC
  • viete ako s dobrovoľníkmi pracovať
  • minimálne 2 vaši zamestnanci (alebo dobrovoľníci) budú na Trhu prítomný počas celého trvania
  • zaregistrujete sa najneskôr do 15. augusta 2018

ČO MUSÍTE VEDIEŤ:

BDC zabezpečuje koordináciu podujatia predtým a na mieste

Cena za miesto a stôl je: 10 eur (táto suma nie je pre nás,sú to režijné náklady a platíme ju za prenájom stolov, ich rozloženie a zloženie a následné upratanie a údržbu priestorov). 

Rozmer stola: 2x1 meter

Počet stolov: počet miest je limitovaný, k dispozícii bude max. 30 stolov. V prípade, že sa prihlási viac organizácií, dáme prednosť tým, ktoré sú aktivované v databáze BDC a dlhodobo si prostredníctvom webu hľadajú dobrovoľníkov/čky. Jedna organizácia si môže prenajať max. 2 stoly. 

Čo počas trhu robiť/ nerobiť: Čo sme obkukali, že fungovalo/ nefungovalo minulý rok :) Nikoho z okoloidúcich rozhodne nezaujali neaktívne stánky s pár letákmi. Naopak, úspech mali tí, ktorí priamo na trhu ukazovali, čo všetko môžu dobrovoľníci/ čky robiť v ich organizácii. Čo tak to tento rok dotiahnuť do dokonalosti? Prineste ľuďom na vyskúšanie presne to, čo by robili aj u vás! Ak chcete aby sa hrali s deťmi, prineste skladačky; ak chcete aby sa s nimi učili, robte zaujímavé pokusy. Nech si to vyskúšajú :) Že to sa u vás nedá? Dá. Prihláste sa a spolu už niečo vymyslíme :)

     

                                                                

Ste dobrovoľník/čka a chcete sa prísť pozrieť?

Tešíme sa na Vás!

Na Trhu dobrovoľníctva sa dozviete, čo je to dobrovoľníctvo, aké možnosti dobrovoľníctva v Bratislave máme a tiež, aké konkrétne organizácie práve dobrovoľníkov potrebujú a hľadajú! V rámci Trhu dobrovoľníctva, ktorý sa bude konať dňa 15. septembra 2018 v Starej Tržnici bude na prvom poschodí k dispozícii približne 30 organizácií. Všetky organizácie vopred overujeme, tak si môžete byť istý, že organizácia to s dobrovoľníkmi naozaj vie.

Pri jednotlivých stoloch sa bude nachádzať zodpovedný/á zamestnanec/ kyňa alebo zodpovedný/á dobrovoľník/ čka, ktorý/á vám povie, čomu sa organizácia venuje, na akých projektoch pracuje ale hlavne, čo je náplňou práce dobrovoľníka/ čky, resp. ako taká dobrovoľnícka aktivita v organizácii prebieha a ako vyzerá. Niektoré aktivity si budete môcť priamo vyskúšať!

Na Trhu dobrovoľníctva môžete nájsť tieto organizácie (jednotlivé organizácie budeme pridávať priebežne).

Ak ste sa ešte nerozhodli, či je dobrovoľníctvo to pravé pre vás, navštívte info stolík Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC), kde vám ochotne povieme, čo je to dobrovoľníctvo a v akých oblastiach môžete dobrovoľnícke aktivity vykonávať, a poradíme aj s výberom dobrovoľníckej pozície pre vás. U nás sa budete môcť aj otestovať, akú ste typ dobrovoľníka a ktorá oblasť dobrovoľníctva je pre vás tá pravá.