Trh dobrovoľníctva

Bratislavské dobrovoľnícke centrum organizuje TRH DOBROVOĽNÍCTVA pravidelne, niekoľko krát do roka v Bratislave. Trh dobrovoľníctva je jednou z foriem, ako pomôcť nielen organizáciám ale aj dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, nájsť si pre seba tú pravú dobrovoľnícku aktivitu. Je určený na vzájomné prepájanie tých ktorí chcú pomáhať, s tými, ktorí to potrebujú. 

Termíny Trhov dobrovoľníctva v roku 2018

V tomto roku chystáme Trhy dobrovoľníctva v nasledovných termínoch:

  • 15. september 2018- Stará Tržnica, Nám. SNP 25, Bratislava
  • 11. apríl 2018
  • 14. marec 2018
dobrovolnictvo, bratislava, BDC, trh dobrovolnictva

Ste dobrovoľník/čka a chcete sa prísť pozrieť?

Tešíme sa na Vás!

Na Trhu dobrovoľníctva sa dozviete, čo je to dobrovoľníctvo, aké možnosti dobrovoľníctva v Bratislave máme a tiež, aké konkrétne organizácie práve dobrovoľníkov potrebujú a hľadajú! V rámci Trhu dobrovoľníctva, ktorý sa bude konať dňa 15. septembra 2018 v čase 9:00- 15:00 hod. v Starej Tržnici bude na prízemí k dispozícii približne 30 organizácií. Všetky organizácie vopred overujeme, tak si môžete byť istý, že organizácia to s dobrovoľníkmi naozaj vie.

Pri jednotlivých stoloch sa bude nachádzať zodpovedný/á zamestnanec/ kyňa alebo zodpovedný/á dobrovoľník/ čka, ktorý/á vám povie, čomu sa organizácia venuje, na akých projektoch pracuje ale hlavne, čo je náplňou práce dobrovoľníka/ čky, resp. ako taká dobrovoľnícka aktivita v organizácii prebieha a ako vyzerá. Niektoré aktivity si budete môcť priamo vyskúšať!

Na Trhu dobrovoľníctva môžete nájsť tieto organizácie (jednotlivé organizácie budeme pridávať priebežne):

Ak ste sa ešte nerozhodli, či je dobrovoľníctvo to pravé pre vás, navštívte info stolík Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC), kde vám ochotne povieme, čo je to dobrovoľníctvo a v akých oblastiach môžete dobrovoľnícke aktivity vykonávať, a poradíme aj s výberom dobrovoľníckej pozície pre vás. U nás sa budete môcť aj otestovať, akú ste typ dobrovoľníka a ktorá oblasť dobrovoľníctva je pre vás tá pravá. 

Ste organizácia a chcete sa zapojiť?

Skvelé! Do Trhu dobrovoľníctva sa môže zapojiť každá organizácia, ktorá spĺňa nasledujúce požiadavky:

  • hľadáte dobrovoľníkov a dobrovoľníčky
  • ste registrovaný v databáze BDC
  • viete ako s dobrovoľníkmi pracovať
  • minimálne 2 vaši zamestnanci (alebo dobrovoľníci) budú na Trhu prítomný počas celého trvania
  • zaregistrujete sa najneskôr do 15. augusta 2018

ČO MUSÍTE VEDIEŤ:

BDC zabezpečuje koordináciu podujatia predtým a na mieste

Cena za miesto a stôl je: 10 eur (táto suma nie je pre nás,sú to režijné náklady a platíme ju za prenájom stolov, ich rozloženie a zloženie a následné upratanie a údržbu priestorov). 

Rozmer stola: 2x1 meter

Počet stolov: počet miest je limitovaný, k dispozícii bude max. 30 stolov. V prípade, že sa prihlási viac organizácií, dáme prednosť tým, ktoré sú aktivované v databáze BDC a dlhodobo si prostredníctvom webu hľadajú dobrovoľníkov/čky. Jedna organizácia si môže prenajať max. 2 stoly. 

Čo počas trhu robiť/ nerobiť: Čo sme obkukali, že fungovalo/ nefungovalo minulý rok :) Nikoho z okoloidúcich rozhodne nezaujali neaktívne stánky s pár letákmi. Naopak, úspech mali tí, ktorí priamo na trhu ukazovali, čo všetko môžu dobrovoľníci/ čky robiť v ich organizácii. Čo tak to tento rok dotiahnuť do dokonalosti? Prineste ľuďom na vyskúšanie presne to, čo by robili aj u vás! Ak chcete aby sa hrali s deťmi, prineste skladačky; ak chcete aby sa s nimi učili, robte zaujímavé pokusy. Nech si to vyskúšajú :) Že to sa u vás nedá? Dá. Prihláste sa a spolu už niečo vymyslíme :)