Tretie štvrtky - zoznamka s dobrovoľníctvom

dobrovolnictvo, bratislava, BDC, chcem pomoct

Zoznamka s dobrovoľníctvom

Zoznamka s dobrovoľníctvom poskytuje možnosť získania informácií o dobrovoľníctve pre tých záujemcov a záujemkyne, ktorí chcú s dobrovoľníctvom začat, ale nevedia kde a ako. Záujemcovia a záujemkyne dostanú na úvod hlavné informácie o tom, čo je to vlastne dobrovoľníctvo a aké formy dobrovoľníctva existujú. Aké sú ich práva a povinnosti ako dobrovoľníkov. Čo zabezpečuje organizácia, v ktorej dobrovoľníctvo vykonávajú a čo nie. Sú informovaní aj o etike v dobrovoľníctve a o tom, čo môžu vďaka dobrovoľníctvu získať. Vďaka týmto informáciám majú záujemcovia o dobrovoľníctvo možnosť zistiť, na aký typ dobrovoľníctva sa hodia, čo im vyhovuje a čo nie. 

Účastníci sú informovaní aj o jednotlivých ponukách v rámci databázy BDC a o možnosti registrácie sa na našej webovej stránke, prostredníctvom ktorej si môžu ponuky vyhľadávať. Na záver stretnutia dostanú priestor na otázky, ktoré ich zaujímajú.

Úvodné stretnutia sa konajú každý tretí štvrtok v mesiaci o 17:00. V prípade, že záujemcom tento termín nevyhovuje, majú vždy možnosť dohodnúť sa na individuálnom stretnutí v našej kancelárii v Starej tržnici

Zoznamku s dobrovoľníctvom radi zorganizujeme aj na Vašej škole alebo vo Vašej firme. Na termíne, ktorý Vám bude vyhovovať sa s Vami radi dohodneme emailom alebo telefonicky.