Týždeň dobrovoľníctva 2020

tyzden dobrovolnictva 2020, dobrovolnictvo, bratislava

Týždeň dobrovoľníctva 2020

Týždeň dobrovoľníctva sa bude konať aj tento rok. V termíne 16. – 22. septembra 2020 sa budete môcť zapojiť a vybrať si z množstva dobrovoľníckych aktivít a pomôcť tak rôznym organizáciám v rámci celého kraja.

V Bratislavskom kraji sa v minulom roku zapojilo 2267 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí spolu venovali 3412 hodín bez nároku na odmenu. Títo spolu pridali dôkaz, že na Slovensku sa dejú dobré skutky. 

Aktivity pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky si pripravilo 87 organizácií z BA kraja (neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie, rôzne typy SŠ, MŠ, zariadenia mesta BA a BA kraja, mestské časti). Z nich sa 30 zúčastnilo aj Trhu dobrovoľníctva, kde sme im vytvorili priestor na prezentáciu dobrovoľníckych projektov. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky si tento rok vyberali zo 196 dobrovoľníckych aktivít, dní otvorených dverí a zúčastnili sa aj na Trhu dobrovoľníctva. 

Do Týždňa dobrovoľníctva sa zapojili jednotlivci ale aj skupiny priateľov ochotní pomôcť vo svojom voľnom čase, ako aj skupiny študentov a firemní dobrovoľníci. 

Týždeň dobrovoľníctva sa v rovnakom termíne konal aj v ďalších krajoch. Jednotlivé dobrovoľnícke centrá zapojili 6846 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí spolu venovali 14 513 hodín bez nároku na domenu.

Tešíme sa na vás v tomto roku :)
Tím BDC