Týždeň dobrovoľníctva 2019

Ďakujeme!

V termíne 16. – 22. septembra sa na celom Slovensku konal Týždeň dobrovoľníctva 2019. Počas tohto týždňa bolo možné si vybrať z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých dobrovoľníci a dobrovoľníčky nezištne pomáhali rôznym organizáciám. 

V Bratislavskom kraji sa v tomto roku zapojilo 2267 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí spolu venovali 3412 hodín bez nároku na odmenu. Títo spolu pridali dôkaz, že na Slovensku sa dejú dobré skutky. 

Aktivity pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky si pripravilo 87 organizácií z BA kraja (neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie, rôzne typy SŠ, MŠ, zariadenia mesta BA a BA kraja, mestské časti). Z nich sa 30 zúčastnilo aj Trhu dobrovoľníctva, kde sme im vytvorili priestor na prezentáciu dobrovoľníckych projektov. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky si tento rok vyberali zo 196 dobrovoľníckych aktivít, dní otvorených dverí a zúčastnili sa aj na Trhu dobrovoľníctva. 

Okrem toho sme ako súčasť Týždňa dobrovoľníctva organizovali vzdelávacie aktivity. Realizovali sme 3 školenia manažmentu dobrovoľníkov pre koordinátorov dobrovoľníkov a 155 individuálnych a skupinových zoznamiek s dobrovoľníctvom. 

Do Týždňa dobrovoľníctva sa zapojili jednotlivci ale aj skupiny priateľov ochotní pomôcť vo svojom voľnom čase, ako aj skupiny študentov a firemní dobrovoľníci. 

Týždeň dobrovoľníctva sa v rovnakom termíne konal aj v ďalších krajoch. Jednotlivé dobrovoľnícke centrá zapojili 6846 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí spolu venovali 14 513 hodín bez nároku na domenu.

Týždeň dobrovoľníctva v roku 2019 podporili: Hlavné mesto SR Bratislava, Rádio Expres, Nadácia SLSP, Digitalwerk Slovakia, MŠVVaŠ v SR, Iuventa- Slovenský inštitút mládeže, PDCO, Bigmedia, Dopravny podnik Bratislava.

Zo srdca ďakujeme všetkým organizáciam, dobrovoľníkom, dobrovoľníčkam aj partnerom! 

Tím BDC